Koloidní zlato

eurocoloid

Historie užívání zlata

Koloidní zlato je známé již od starověku. Jeho vnitřní užívání je zmíněno již v bibli (Exodus 32:20). A Číňané používali zlato již kolem roku 2500 let př. n. l. jako "lék na dlouhověkost".

Drahý kov je po celé věky uznáván všemi kulturami jako symbol "hojnosti a síly". Před 5000 lety jej Egypťané užívali k mentálnímu, tělesnému a duchovnímu pročištění. Římané věřili, že zlato pracuje v těle způsobem stimulujícím životní sílu a zvyšuje úroveň vibrací na všech úrovních.

Alchymisté z Alexandrie rozvíjeli původní roztok koloidního zlata ve víře, že zlato jako mystický kov reprezentuje "dokonalost bytí". Vzhledem k tomu, že obsahovalo samo o sobě esenci "dokonalosti", věřili, že by tato esence mohla být uvolňována uvnitř lidského těla a měla by za následek nastolení dokonalého zdraví spjatého s navrácením mládí.

Po staletí je zlato považováno za nápoj prospěšný pro lidské tělo z mnoha hledisek. Dle několika zdrojů má koloidní zlato harmonizující účinek na různé stupně zdraví - tělesné, mentální a duchovní. Je užíváno ke zlepšení psychiky a emoční vyrovnaností. Bylo zaznamenáno, že dopomáhá ke zvýšené energii, silné vůli a soustředěnosti. Paracelsus popsal koloidní zlato jako něco co "činí srdce šťastným".

Již staří Egypťané užívali zlato jako nástroj očisty mysli, těla a ducha. Vyráběli zlatý nápoj, neboť byli přesvědčení, že slouží k navození a udržení mystických vlastností a schopností. Byli si jisti, že zlato nejen energetizuje a revitalizuje tělo, ale také léčí nemoci a navrací mládí.

I v Indické ajurvédě je užíváno ke zklidnění nervů a stále je pro tento účel předepisováno. V roce 1988 studie odhalila schopnost koloidního zlata zmírnit bolesti kloubů.

Theophrastus Phillippus Aureolus Bombastus von Hohenheim (1493-1541), známý jako Paracelsus, byl německo-švýcarský fyzik, alchymista a průkopník moderní chemie. Je spojený s propojením chemických principů s medicínou, považovaný za první krok k rozvoji farmacie. Přispěl novou metodou k hojení ran, kdy vytvořil roztok považovaný za "zlatý nápoj". Roztok byl podobný tomu, co dnes známe jako koloidní zlato a byl užíván k nastavení fyzické, mentální a duchovní rovnováhy.

Michael Faraday, anglický chemik, je považován za vynálezce koloidního zlata tak, jak jej známe dnes. Léčba zlatem je datována rokem 1857 a byla užívána pro rozmanité medicínské účely.

V 19. století bylo zlato užíváno k léčbě alkoholismu, a to až do současnosti. Studie o léčbě alkoholismu je ke stažení zde: https://www.nebraskahistory.org/publish/publicat/timeline/gold_cure_for_alcoholism.htm


Na začátku 20. stol. bylo zlato používáno jako lék na úlevu kloubním potížím. Kousek zlata byl umístěn pod bolestivý kloub, a to často vedlo ke snížení nebo zastavení bolestí. Od roku 1927 až do současnosti se injekce obsahující zlato stávají normou pro léčení artritidy.

V roce 1935 byl publikován článek s názvem "Colloidal Gold in inoperable Cancer", jehož autorem je lékař Edward H. Ochsner, který popisuje: "Když je zdravotní stav beznadějný, koloidní zlato prodlužuje život a zmírňuje utrpení jak pro pacienta tak pro jeho okolí, zkracuje termální stádium rakoviny a rapidně snižuje bolest a potřebu užívat opiáty u většiny pacientů"

Účinky koloidního zlata

Podpora nervového systému a zlepšení kognitivních funkcí

Koloidní zlato je považováno za tzv. "supervodič", který zlepšuje přenos elektrických signálů v neuronech mezi nervovými zakončeními v těle a v mozku, obnovuje nervové dráhy, a tím rozvíjí kognitivní funkce jako jsou paměť, koncentrace, rychlost myšlení, schopnost pochopení informací apod. Americká vědecká studie prokázala, že užívání koloidního zlata po dobu 4 týdnů vede ke zvýšení IQ o 20 procentních bodů. Revitalizací nervových drah a zakončení v těle a mozku dochází k obnově funkcí tělesných orgánů a k odbloku vnitřní energie, kdy je energie uvedena do rovnováhy a může být tak nastartován ozdravný proces ve všech částech a úrovních lidského těla. Zlato aktivuje a harmonizuje endokrinní systém, což vede ke zklidnění nervového systému, s čímž je spjato celkové zlepšení vnitřního nastavení a pocitu, dochází ke zmírnění úzkostí, smutku a depresí.

Studie popisující účinky koloidního zlata na IQ s názvem "Effect of Colloidal Metallic Gold on Cognitive Functions" je uvedena zde: https://www.colloidalgold.com/study.htm

Podpora motorických schopností

Nervové buňky v mozku spolu vzájemně komunikují prostřednictvím neuronů a zvláště nervovými spojeními, což jsou místa, kde nervové buňky komunikují. Mozek se skládá z asi 10 mld. spojených neuronů. Každý neuron je buňka, která využívá biochemické reakce k tomu, aby přijímala, zpracovávala a předávala informace. Má se za to, že nanočástice koloidního zlata ovlivňují elektrické napětí, které se odehrává mezi nervovými buňkami, kdy zvýšení elektrického napětí má kladný vliv na mozkové funkce a mentální bystrost. Je obecně známo, že lepší koordinace a motorické funkce mají zásadní dopad na sportovní výkon či jakoukoliv fyzickou aktivitu. Spoluhráči a soupeři si všimnou zlepšené hry, ale jenom vy budete vědět, co za tím stojí.

Kloubní potíže

Jeho protizánětlivé účinky působí na nateklé a bolestivé klouby způsobené artritidou a jiná zánětlivá onemocnění. Výborně působí i v situaci, kdy oteklé a ztuhlé klouby jsou již příčinou špatného pohybu. Níže naleznete studii popisující účinky koloidního zlata v případě kloubů postižených artritidou

Název studie: Colloidal Gold in the Treatment of Rheumatoid Arthritis (RA) (koloidní zlato při léčbě revmatoidní artritidy)

Objektem této studie bylo 10 osob, 6 žen a 4 muži s průměrným věkem 50 let, trpící dlouhodobou revmatoidní artritidou. Pacienti užívali 30-60 mg koloidního zlata po dobu 1 měsíce. Klinické zkoušky a laboratorní testy byly prováděny po každém týdnu.

Závěr:

Autoři studie prohlašují: Statisticky významné zlepšení zaznamenáno každý týden, kdy koloidní zlato zmírňuje bolesti a otoky kloubů, žádné vedlejší účinky zaznamenány, žádná toxicita zaznamenána.

Studie je ke stažení zde: https://www.helpmythyroid.com/goldra.html

Trávicí systém

Zlepšuje funkci trávicího systému, a tím pomáhá předcházet obezitě.

Léčba závislostí

Od 19. stol. je využíváno k léčbě alkoholismu. Dnes je používáno při léčbě závislostí jako jsou např. závislost na nikotinu, kofeinu či omamných látkách.

Revitalizace pleti

Koloidní zlato je možné užívat při různých problémech s pletí jako jsou exémy, vyrážky, infekce, rány, popáleniny apod. Je užíváno jako přísada v kosmetických přípravcích v rámci tzv. "anti agingu". Regeneruje buňky, obnovuje jejich elasticitu, revitalizuje a omlazuje vzhled pokožky (vypíná ji a zbavuje vrásek).

Užití koloidního zlata

 • jako nenávykové antidepresivum zmírňuje stres a napětí
 • zlepšení paměti, zvýšení mentální výkonnosti
 • zvýšení IQ (dle americké studie až o 20 bodů)
 • povzbuzuje tvořivost a bystré myšlení
 • detoxikace organizmu
 • regenerace a prodloužení živostnosti všech tkání
 • léčba při alzheimerově a parkinsonově nemoci, roztroušené skleróze, apod.
 • používá se k léčení různých druhů závislostí (alkoholismus, nikotinismus, závislost na drogách)
 • zlepšuje činnost mozku a harmonizuje nervové propojení jednotlivých orgánů v těle
 • zlepšení stavu pohybového aparátu (dna, artritida, revmatismus apod., kloubní výživa)
 • pomáhá při léčbě některých druhů rakoviny, zlepšuje a prodlužuje život, zmírňuje bolesti, redukuje velikost nádoru
 • harmonizuje činnost žláz s vnitřní sekrecí
 • upravuje a normalizuje krevní tlak
 • pomáhá při srdečních potížích
 • zlepšuje zrak
 • usnadňuje vstřebávání živin
 • zlepšuje či potlačuje chuť k jídlu
 • zpomaluje stárnutí orgánů, zlepšuje stav pokožky, omlazuje a udržuje její pružnost
 • vyhlazuje vrásky, zmírňuje celulitidu a strie
 • posiluje imunitní systém, má významný vliv na zdravotní stav a výrazně jej zlepšuje

Zdroje:

 • Calin V. Pop, MD. The TRUTH  about colloidal silver and gold: Separating fact from fiction. 145 s. Vyd. 2015
 • William Wagner M.D. The colloidal gold supplement: Alternative medicine for a healthy body. 29 s. Vyd. 2013.
 • www.purestcolloids.com